Covid-19 Antikor ve PCR testi

Değerli Müşterilerimiz ve İş Ortağımız,

Türkiyede Bir İlk

Sektörde çok talep gören Ferdi kaza sigortası ile birlikte sunduğumuz Covid-19 antikor testimizin kapsamını artırarak PCR testi alternatifini devreye aldık. Ferdi Kaza poliçemiz ile sigortalılarımıza sunduğumuz Antikor testi gibi PCR testini de 1-3-6 kez seçenekleri ile sigortalılarınıza Türkiye’de sadece Koru Sigorta güvencesi ile sunabilirsiniz. Ürünün detayları ile ilgili bilinmesi gerekenler aşağıda soru/cevap olarak sizlere aktarmaya çalıştık.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek ürününün potansiyel sektörlere yönelik sunumlarını da takip edebilirsiniz. Koru Online platformumuz üzerinden kısa bir süre sonra ürüne dair hızlı teklif alabileceksiniz. Yeni projelerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Konu hakkında ilave sorularınızı olması durumunda cevaplamaktan memnuniyet duyar, bol satışlar dileriz.

 

Antikor Testi

 

PCR + Antikor Testi

Test Adedi

1- 99 Kişi

100 - 500 Kişi

501 kişi üzeri

 

Test Adedi

1 kişi

1 Antikor

50 TL

40 TL

40 TL

 

1 PCR + 1 Antikor

150 TL

3  Antikor

100 TL

80 TL

70 TL

 

3 PCR + 3 Antikor

370 TL

6  Antikor

150 TL

120 TL

90 TL

 

6 PCR + 6 Antikor

700 TL

 

 

 • Koru Sigorta ürünü Covid 19 Antikor Testi hangi sonuçları vermektedir ? Antikor testi, IgM ve IgG sonuçlarının ikisini de vermektedir. Bu test sonuçları sayesinde sigortalılar hem hastalık ile karşılaşıp karşılaşmadıklarını ve şu anda pozitif bir vaka olup olmadıklarını öğrenirken, hem de virüse karşı bağışıklık sisteminin gelişip gelişmediğine dair yanıt bulabilirler.
 • Koru Sigorta ürünü Covid 19 PCR Testi hangi sonuçları vermektedir ? PCR testi ile kişiler sadece şu anda pozitif bir vaka olup olmadıklarını öğrenebilmektedir. Örnek tipleri nazofarenks (üst yutak) ve orofarenks'ten (dil kökü, yumuşak damak, bademcik ve yutak bölgelerinin birleşimi) alınmaktadır. Bu testler akut hastalık tanısı için standarttır.
 • Testler hangi kurumlarda yapılmaktadır? Testler İstanbul içerisinde Medilab laboratuvarında, İstanbul dışında ise anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Medilab 1999 yılından beri Sigorta sektöründe sigorta şirketleri ve kurumsal şirketler ile çözüm ortaklığı yapmaktadır. Medliab ile ilgili detaylı bilgiyi http://medilab.com.tr/hakkimizda  web sitesinden ulaşabilmektesiniz. Anlaşmalı kurum listemize https://www.korusigorta.com.tr/tr/covid-19-testi-icin-anlasmali-kurumlarimiz web adresinden ulaşabilirsiniz.  (Anlaşmalarımız hızlıca artmaktadır.)
 • Yerinde test yaptırmak mümkün mü? İstanbul’da 1 kişiye bile sigortalı adresinde PCR veya Antikor testi için numune alımı hizmeti verilmektedir. İstanbul dışında 100 kişi üzerindeki firmalarda yerinde hizmet verilmekte olup 100 kişinin altında ki gruplarda Anlaşmalı Kurumlara gidilmesi gerekmektedir.
 • Grup poliçede kişiler ayrı zamanlarda yerinde hizmet alabilir mi? Evet, Grup poliçesindeki kişiler için ayrı ayrı zamanlarda İstanbul sınırlarında sigortalı adresinde hizmet alınması mümkündür. İstanbul dışında yerinde hizmet için test yapılacak kişi sayısı minimum 100 kişi olmalıdır.

PCR ile Antikoru aynı anda alan sigortalı bu haklarını ayrı ayrı kullanabilmektedir. Örneğin 6 PCR + 6 Antikor alan kişinin toplam 12 hakkı bulunmaktadır. İstanbul içinde bu haklarının hepsini kendi adresinde numune alınmasını talep edebilir.

 • Test randevusu nasıl oluşturulur? Koru Sigorta telefon aplikasyonu ve Web sitesine kayıt yaparak randevu oluşturulur. Randevu oluşturma kılavuzu ekte yer almaktadır.
 • Randevuyu kim almalıdır? Gerçek kişiler kendi adına randevu alabilirler, Tüzel kişilerde poliçe düzenlenirken firma yetkilisi olarak belirlenen kişi randevu organizasyonu yapabilir.
 • Alınan randevu iptal edilebilir mi? Randevu alınması sonrasında randevu saatine maksimum 48 saat (2 Gün) kala "Covid 19 Test Randevuları " menüsünden iptal edilebilir veya randevu tarihi değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan testlerde hak kaybı olur mu? Poliçe süresi içerisinde 1 yıl süre boyunca test hakkı kullanılabilir.
 • PCR test fiyatları kişi sayısına göre değişir mi? PCR + Antikor testi primleri sabit olup kişi sayısına göre değişmemektedir.
 • Koru sigorta’nın Ferdi Kaza dışındaki ürünlerinde ücretsiz olarak verilen test adeti ve içeriği nedir  ?  Ferdi kaza poliçelerinde 1-3-6 PCR veya Antikor alınabilirken, diğer poliçelerin içerisinde ücretsiz olarak 1 adet Antikor hakkı verilmektedir.  Bu hakkı sadece poliçe sahibi kullanabilmektedir.
 • Test sonuçları nasıl gönderilmektedir? Test esnasında verilen mail adresine gönderilmekte ve E-Nabız sistemine yüklenmektedir.
 • Bekleme süresi bulunuyor mu? Hayır, Bekleme süresi bulunmamaktadır. Hasta olduğunu düşünen kişiye bile poliçe yapılıp ve hemen randevu talep edilmesi sağlanabilir.
 • Grup poliçelerinde personele kısmi poliçe düzenlenebilir mi? Evet, firmanın personeline kısmi olarak test satın almak mümkündür. Poliçe isim listesiz üretilip testi kullanacak kişilerin isimleri daha sonra zeyil ile eklenebilmektedir.
 • Poliçede kişi değişikliği yapılabilir mi? Grup poliçelerinde olası personel sirkülasyonlarında hak kaybını önlemek için; personel ister test hakkını hiç kullanmamış isterse de kullanmış ve hakkını bitirmemiş olsun, kalan hakları için zeyil ile isim değişikliği yapmak mümkündür. (Yapılacak kişi değişikliği poliçedeki toplam kişi sayısının %30’u ile sınırlıdır.)
 • Grup Poliçelerinde kişi sınırı var mı? Hayır, 2 kişi ve üzerine poliçe düzenleyebilirsiniz.
 • Covid-19 test teminatı içeren Ferdi kaza poliçesi kimlere düzenlenemez? Poliçede yaş sınırı ve meslek sınırı bulunmamaktadır. İsteyen herkese poliçe düzenlenebilir.
 • Grupta kişi sayısı artırabilir mi? Gruba isteğe bağlı olarak kişi eklenebilir. Ana poliçede düzenlenen skaladaki fiyatlar geçerli olacaktır.
 • Grup Poliçelerinde kişiler firmanın SGK’lı çalışanı olmak zorunda mı? Hayır, İhtiyari grup alabilir, Firmanın SGK’lı çalışanı olması şartı aranmamaktadır.
 • Taksit bulunuyor mu? 100 TL’ye kadar peşin ödenmektedir. 150 TL için 3 taksit, 250 TL üzeri için 5 taksit ödeme planı geçerli olmaktadır.
 • Psikolojik Danışmanlık ve Diyetisyen hizmeti nasıl kullanılmaktadır? Sadece Ferdi kaza poliçesi satın alan sigortalılar için Medilab üzerinden ücretsiz 2 seans online Psikolojik danışmanlık ve 3 seans online Diyetisyen hizmeti verilmektedir.  Psikolojik Destek ve Diyetisyen bilgi talepleri için çağrı merkezi numarası: 0 850 811 63 34’dür.
 • İlave ücretsiz yapılan test nedir? Mediab’ın İstanbul da ki kendi laboratuvarında Covid-19 antikor testi yaptıracaklara aşağıdaki testler ücretsiz olarak sunulmaktadır. PCR testinde bu ücretsiz testler yapılamamaktadır.

 

Medilab merkezinde ek olarak ücretsiz yapılacak testler;

-          Açlık kan şekeri

-          Total Kolesterol

-          HDL Kolesterol

-          LDL Kolesterol

-          Kan basıncı ölçümü

-          Test sonuçlarına doktor görüşü verilmesi

Poliçe ve detay bilgi için arayabilirsiniz.

Çöz Sigorta

 

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

  0(543)322-7973